Wie ben ik
drs. Marcel Koeleman
GZ psycholoog/psychotherapeut
BIG( Beroepen in de Individuele Gezondheidszorg) registraties:
GZ psycholoog: 19010176225
Psychotherapeut: 19010176216
De websitenaam Nicolinus is afgeleid van mijn voornamen Marcellinus Nicolaus.
Sinds 42 jaar ben ik werkzaam en studerende in de psychiatrie en psychotherapie. In 1983 ben ik klinische psychologie aan de universiteit van Leiden gaan studeren. De postdoctorale Psychotherapie opleiding in Den Bosch vervolgens gevolgd. Mijn hoofdstroom binnen deze opleiding is de cliëntgerichte psychotherapie geweest. Naast de klachtgerichte psychologie is de experientiële psychologie ook een rode draad binnen mijn ontwikkeling en werk.
EMDR kan worden toegepast bij enkelvoudige trauma.
Ik ben gehuwd, 2 zonen. In mijn vrije tijd maak ik muziek, zijn er fiets- en wandeltochten. Studie zingeving: Zingeving betekent het zoeken naar de betekenis en het doel van het leven, en het ervaren dat wat je doet waarde heeft. Het gaat over het vinden van een persoonlijke invulling van je leven die voor jou betekenisvol is. Zingeving kan betrekking hebben op alledaagse gebeurtenissen, maar ook op grotere levensvragen.
Zorgvisie
Mijn benadering is eclectisch/integratief. Dat betekent dat ik me niet richt op uitsluitend één behandelvorm. De behandelingsvormen die ik ben tegengekomen hanteer ik in een combinatie. Ik probeer aan te sluiten bij je vragen en onderzoek wat nodig is voor de hulpvraag. Tevens kan de levensfase waarin je je bevindt een rol spelen bij het omgaan en hanteren van de klachten.
Methoden en behandelingsvormen.
Psychodiagnostiek.
Onderzoek met behulp van vragenlijsten.
Psychotherapeutische hulpmiddelen waarmee ik werk:
- Cliëntgerichte/experiëntiele psychotherapie.
- Cognitieve therapie.
- Psychodynamische psychotherapie.
- Droomwerk.
- EMDR voor enkelvoudige traumabehandeling.
- levensverhaal; biografisch werk, levenslijnen.
Ik neem deel aan twee intervisie groepen; collega psychotherapeuten. Hierin kan ik casuïstiek anoniem bespreken indien nodig. Hier zal toestemming voor worden gevraagd in het formulier van de Wet Geneeskundige Behandelings Overeenkomst.
Lid van de Vereniging van Vrijgevestigde Psychologen en Psychotherapeuten.
www.lvvp.info